Tiigri joonistuse valmimine

posted in: Uncategorized | 0

Hei!Joonistusi tehes on mul tekkinud komme pildistada pooleliolevat tööd ja neid pilte instagrami postitada. On jäänud mulje, et inimestele meeldib vaadata, kuidas töö reaalselt valmib. Viimane tehtud töö on amuuri tiiger, mille idee tekkis sellest, et olen ise tiigri aastal sündinud ja suured kaslased on mulle alati meeldinud. Nendes peitub müstiline jõud ja dominantsus.

Joonistuse põhijoonte paberile kandmine oli üsna tricky, kuna triipude ja ebamääraste kujundite joonistamine võib alguses väga keeruline olla. Eks see ole alati nii uute asjadega. Kui joonistasin esimest korda värvipliiatsitega kassi, mõtlesin ka, et issand mu jõud ei käi sellest üle. Aga käis ja järgmisel korral oli juba oluliselt lihtsam.

Värviliste pliiatsitega joonistamine nõuab suuremat kannatlikkust kui harilikega. Töö valmib aeglaselt, kuna kihte on palju ja õigete toonide saavutamine tahab ka natuke planeerimist enne töö kallale asumist. Mul on selleks puhuks abipaber, kus teen värvide segamisi ja otsustan, millised pliiatsid kasutusse võtan.

Pildi vasakule poole jätsin mõnusalt ruumi, kuna sinna on suunatud tiigri pilk. Selle ala katan grafiidimustriga, mida olen ka enda varasemate tööde puhul kasutanud. Mulle endale kohutavalt meeldib, kui joonistatav on värviline, kuid taust must-valge. See laseb loomal paremini esile tulla. Lisaks tuli veel idee hallile taustale joonistada äraõitsenud võililled.

Minus käib pidev võitlus realismi ja kujundlikkuse vahel. Ühest küljest ma kohutavalt armastan realismi kunstis, teisalt liigselt kasutades võib kaotada kunsti võlu. Kui joonistus on nagu foto, siis võikski ju hoopis foto trükkida. Olen joonistanud väga realistlikus stiilis varem, kuid viimasel ajal seda suhet üritanud vähendada. Ma pean ennast isegi keelama teatud hetkedel, et aitab küll. Sel korral vajutasin siin stopp nuppu. Signatuur alla, fiksatiivlakk peale ja töö ongi valmis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga