Kui Sa oled näinud minu töid ja oled teinud otsuse tellida joonistus, siis tutvu eelnevalt alloleva juhendiga:

 1. Joonistuse objekt. Kellest, millest joonistust soovid?Peale elusolendite on veel lisaks nii palju võimalusi, mida endale seina kaunistama tellida. Selleks võib olla mõni vaade (mõni meeldejääv koht reisilt, mida tahaksid erilisemalt jäädvustada), maja (lapsepõlve kodu vms), auto, lennuk, mõni muu ese.
 2. Töö formaat. Joonistan enimlevinud formaatides A5-A1 ja soovi korral ka ruudukujulise formaadina. Kirjuta ja lepime kokku tingimustes. Standardformaatide mõõdud on kirjas allolevas hinnatabelis.
 3. Töö stiil. Minu joonistused valmivad grafiitpliiatsitega, mis on suurte formaatide puhul oluliselt keerukam, kui näiteks söega joonistades. Grafiidi plussiks on suurem detailsus ja teravus. Tutvu minu tehtud töödega galeriis. Minu joonistused on realistlikus stiilis ehk ma üritan vältida tugevate joonte joonistamist inimese näkku, kuna päriselt neid seal ei eksisteeri.
 4. Foto valik. Soovitan valida välja 1-5 fotot, mille seast saab teha lõpliku valiku ning vajadusel kasutada lisapilte inimesest parema ettekujutuse loomiseks.
  Valitud foto, mille järgi joonistama hakkan, peaks portreede korral olema võimalikult suure mõõdu ja kvaliteediga. Mis on piisavalt hea kvaliteet?Telefonifotod on portree joonistamiseks tihti liiga halva kvaliteediga. Nende järgi küll saab joonistada, aga formaati üle A4 ei kannata. Suurema formaadi korral pole näha piisavalt detaile, mis võivad inimesele väga iseloomulikud olla.
  Päikesest tingitud liiga tugevad varjud võivad segada joonistamist, kuid kui foto on muidu hea kvaliteediga, siis varje saan vähendada pilditöötluse abil.
  Inimese asetus pildil: soovitatavalt otse või natuke keeratult. Mittesoovitatav on alt üles pildistatud või liiga ülevalt alla.
 5. Aeg. Kirjuta mulle enda soovitud tähtaeg (millal peab Sinu käes olema) ja ma vastan, kas on võimalik selleks ajaks valmis saada. Joonistamise aeg sõltub formaadist ja töö keerukusest. A4-A3 joonistuste valmistamisaeg ca 3-7 päeva, kuna joonistamisega tegelen teiste tööde ja tegemiste kõrvalt. Valmistamisajale tuleb lisaks arvestada tööde järjekorda.
  Joonistamine on käsitöö ja mulle meeldib selle jaoks aega varuda, sest nii tulevad kõige paremad tulemused.
 6. Hind. Hind sõltub peamiselt joonistuse formaadist, objektide arvust ja kasutatud meediumist (grafiit, värvipliiats). All on toodud hinnaklassid, millega tuleks arvestada. Täpsema hinna saab, kui saadate foto.
  Hinnad ja formaadid (must-valge joonistus):

A4 al 80 eur

A3 al 100 eur

       A2 al 160 eur

 1. Tellimine. Saada kiri katlin.muuga(at)gmail.com ning lisa vajalik info ning fotod. Kiiremaks suhtluseks võid kirjutada minu facebooki sõnumitesse. Kui midagi jääb segaseks, siis küsi julgelt! 🙂
 2. Privaatsus. Tellija andmeid ei edastata kolmandatele osapooltele. Samuti ei lisata inimeste nimesid fotodele juurde. Joonistuste fotod lisan kodulehele üles juhul, kui tellija ei soovi täielikku privaatsust. Ei lisa tööde pilte enne üles kui tellijal on kingitus üle antud (oluline see kuupäev tellimisel ära märkida).
 3. Kättetoimetamine. Kokkuleppel: pakiautomaat, tähitud post, Pärnus käest kätte. Saadan ka mujale riikidesse.