Mere joonistamine

posted in: Uncategorized | 0

Mulle on elus kaks asja väga südamelähedased olnud – meri ja mäed. Mägedesse on jalad mind mitmeid kordi kandnud ja seal viibimine lihtsalt tekitab hea rahuliku tunde. Sama on ka merega. Mere või ookeani ääres olles tunnen end kohe palju rahulikumalt.

Viimati käisin ookeani ääres eelmise aasta sügisel. Leidsin arvutist ühe sealse foto, mis inspireeris joonistama. See oli reisi üks viimaseid õhtuid, kui ilmad olid pisut tuulisemaks muutunud ja lained rahutud. Oli juba õhtune aeg, päike vaikselt loojumas. Elukaaslane ja tema sõber otsustasid õhtul veel ujuma minna. Jäin kaldale istuma ja olemist nautima. Õnneks ei pidanud üksindust tundma, sest peatselt saabus üks kajakas seltsi. Ajaviiteks klõpsisin mõned pildid mälestuseks, päike peegeldumas veest ja märjalt rannaliivalt. Pildi nimetasin “Üksik supleja ookeanis”, kuid tegelikult tegeleb ta rohkem enda varvaste imetlemisega. Vahepeal võib. 🙂

Joonistasin sel korral oluliselt heledamate toonidega, et luua õrnemat muljet (ma ei tea, kuidas see fotolt paistab, sest foto ei anna päris töö ilmet kunagi täpselt samamoodi edasi). Kasutasin grafiitpliiatseid tugevusega HB, B ja 2B. Lisaks läksid käiku mõned hajutuspulgad, kustutuspliiatsid, pintsel ja salvrätt. Tavaliselt kasutan korraga päris palju pliiatseid. Imelik oli lausa, et nii väheste vahenditega hakkama sain.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga